ЗУСТРІЧ З СТЕЙКХОЛДЕРОМ 2024

Зустрічатись із стейкхолдерами для кафедри фізичної культури та основ здоров’я  – це вже добра практика.

З метою обговорення змісту і якості та перспектив освітніх програм Фізична культура першого (бакалаврського)  та другого (магістерського) рівнів вищої освіти 14 березня 2024 року відбулась зустріч гарантів, членів робочих груп зазначених освітніх програм  зі стейкхолдерами .

1

У обговоренні ОПП «Середня освіта (фізична культура)» взяли участь кандидат наук з фізичної культури і спорту; заслужений працівник освіти України; суддя міжнародної категорії; президент EEVZA; президент ФВУ – Мельник Михайло Григорович; член виконкому ГО ФВУ; голова Арбітражної комісії ГО ФВУ; суддя міжнародної категорії – Скібіцький Олексій Станіславович; перший майстер спорту з волейболу на Буковині, суддя національної категорії – Раца Петро Григорович. Відкрив зустріч декан  факультету фізичної культури та здоров’я людини, професор Ярослав Богданович Зорій із вступним словом де наголосив про необхідність проведення обговорень освітніх програм для подальшого удосконалення підготовки фахівців.

3

За результатами обговорень було запропоновано посилити зміст підготовки здобувачів за ОП шляхом залучення до проведення лекцій та зустрічей зі студентами практиків із галузі, а також до переліку вибіркових дисциплін ввести дисципліни, які дозволять здобувачам віщої освіти досягнути набуття необхідних навичок із відповідним застосуванням їх на практиці під час проведення уроків фізичної культури за програмою НУШ, що відповідає сучасним потребам галузі,… Михайло Григорович акцентував увагу на основніх навичках (soft&hard), які повинен мати сучасний вчитель фізичної культури. волейбольний суддя:, а саме: знання мови; вміння комунікувати та привертати увагу учнів; працювати в команді; набувати сферу соціальних контактів; мати логічний, нестандартний, не типовий підхід до учнів.

4
55
66

Окремо, під час зустрічі Мельник М.Г. окреслив основні питання щодо стану та розвитку волейболу в Україні, висвітлив основні аспекти представлення збірної України на міжнародній арені; обговорив ключові питання стосовно пляжного і класичного волейбол як модулів програми НУШ; наголосив про актуальність суддівства у сучасному волейболі, як ключове питання організації позакласної роботи з учнівською молоддю.

Олексій Скібіцький звернув увагу на проблеми в організації національного чемпіонату з волейболу та організацію змагань Пліч-о-пліч всеукраїнської шкільної ліги, де волейбол займає вагоме місце серед популярності школярів.

Іван Васкан, доцент кафедри у своїй доповіді розглянув важливість включення засобів волейболу до переліку компетенцій в НУШ, як одного із ключових засобів розвитку рухової активності школярів.

7
9
10

Стейкхолдери висловили готовність сприяти практичній підготовці здобувачів вищої освіти.

Жваву дискусію викликало питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних вимог освіти та практики.

Зустріч виявилась цікавою та стала корисною як для здобувачів та гарантів ОП так і для НПП та стейкхолдерів.