ІІ Міжнародний науково-спортивний конгрес студентів та молодих учених на тему «Актуальні питання фізичної культури, спорту та ерготерапії».

Конгрес було організовано та проведено на факультеті фізичної культури та здоров’я людини ЧНУ імені Ю. Федьковича, кафедрою  фізичної культури та основ здоров’я(завідувач  професор Юрій Мосейчук). Співорганізаторами конгресу також стали: Ясський університет «Alexandru Ioan-Cuza University» (Румунія); Чернівецьке обласне відділення НОК України.

Участь у конгресі, окрім українських відомих науковців, представників влади, викладачів, аспірантів та студентів закладів вищої освіти Києва, Івано-Франківська, Львова, Тернополя, Переяслава, Краматорська, Харкова, Кам’янець-Подільського, Луцька, Вінниці, Одеси, Дніпра, Тернополя, Ужгорода, Чернівців та інших, взяла наукова спільнота Румунії, Польщі, Молдови та Білорусії.

Науковий захід відкрив ректор Університету, доктор фізико-математичних наук, професор Роман Петришин. Він підкреслив: «В умовах карантину робота конгресу проходить в онлайн режимі, що, як на мене, видається одним з перших досвідів проведення такого роду заходу в Україні, де водночас беруть участь молоді науковці, студенти нашої держави та сусідніх країн, і це – завдяки значній підготовчій діяльності кафедри фізичної культури та основ здоров’я факультету фізичної культури та здоров’я людини та роботи організаційного комітету».

З вітальним словом до учасників  конгресу звернувся декан факультету фізичної культури та здоров’я людини, доктор педагогічних наук, доцент Ярослав Зорій, який  наголосив  на важливості широкого публічного обговорення,  співставлення думок,  напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо  питань підвищення ролі фізичної культури, спорту та фізичної реабілітації в житті суспільства загалом і студентства – зокрема.

До вітання приєднався, співорганізатор, перший проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету фізичного виховання і спорту України Мирослав Дутчак,  який акцентував увагу  на  тому, що «…це чудова нагода для студентів, молодих науковців, спеціалістів з різних країн обмінятися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями, відкриттями та здійснити вагомий внесок у розвиток пріоритетних для України галузей освіти та охорони здоров’я».

Також учасників конференції привітали Анатолій Цьось – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Віктор Куйбіда – доктор історичних наук, професор, декан факультету фізичного виховання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди та інші представники вітчизняних ЗВО.   

Вітали представники від іноземних делегацій: Ясського університету ім. А.І. Куза (Румунія) – професор Біатріс Абаласей (BeatriceAurelia Abalasei), декан факультету фізичної культури і спорту; Університету «Вища школа лінгвістична» (Польща) – професор Томаш Кук (Tomasz Kuk), доктор наук, проректор з питань співпраці з Україною та країнами колишнього Східного блоку Університету лінгвістики в Ченстохові; Білоруського державного університету фізичної культури (Білорусія) – професор Єлизавета Мельник.

Від представників влади та спортивної спільноти Буковини учасників конгресу вітали Олександр Погодін – начальник управління молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації; Дмитро Макаренко – начальник управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради; Іван Гешко – голова Чернівецького обласного відділення НОК України, Заслужений майстер спорту України та Корнелій Жукотинський – начальник Чернівецького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

У ході пленарного засідання науковці виступили з тематичними доповідями, зокрема, про «Перспективні напрями безперервного професійного розвитку тренерських кадрів системи спорту в Україні» (проф. Мирослав Дутчак); «Педагогічні умови формування духовно-ціннісних орієнтацій старшокласників у процесі занять фізичною культурою» (проф. Олександр Ажиппо); «Сariera-dubla pasul spre performanta» (рrof. Beatrice-Aurelia Abalasei); «Нealthy lifestyle based on robert  dilts’ levels of change» (рrof. Tomasz Kuk); «Пліометричні навантаження: біологічні основи» (проф. Віктор Куйбіда) та «Професійне виховання студентів в умовах інтеграції навчальної та позанавчальної діяльності» (доц. Ярослав Зорій).

Під час перерви учасники конгресу мали змогу побувати на онлайн-екскурсії перлиною Чернівців – територією Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (колишня Резиденція митрополитів Буковини і Далмації) та познайомитися із престижними спеціальностями інститутів і факультетів.

Насиченою та дуже корисною виявилася наступна частина заходу, що передбачала роботу в шести секційних засіданнях: «Філософія, психологія та історія фізичного виховання і спорту», «Фізичне виховання різних груп населення», «Здоров’язбережувальні технології, фітнес та рекреація», «Олімпійський професійний спорт та паралімпійський спорт. Олімпійська освіта»; «Теоретико-методологічні основи професійної підготовки фахівців фізичної терапії та ерготерапії»; «Проблеми формування здорового способу життя, безпеки життєдіяльності та обороноздатності».

День минув плідно та насичено. Цьогорічний квітневий конгрес студентів та молодих учених довів значущість та корисність подібних наукових зібрань, які дозволяють не лише започаткувати і закріпити нові знайомства, ділові відносини з метою особистісного і кар’єрного зростання, а й обмінятися досвідом та отримати ґрунтовні професійні знання.

0 02 000f
0 02 029
245
058c5

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *