Екскурсія студентів 105 та 106 груп спеціальності Середня освіта. Фізична культура в музей імені Ю. Федьковича

Студенти спеціальності Середня освіта. Фізична культура в рамках прооведення виховних заходів, на кураторській годині, під керівництвом доцента кафедри фізичної культури та основ здоровя Мороз О..О відвідали Чернівецький літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича, який створено в 1945 році. Тривалий час експозиція музею розміщувалась в одному із корпусів резиденції буковинських митрополитів, пізніше у приміщенні обласного краєзнавчого музею. Аж у 2004 році гостинно відчинив свої двері заново створений літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича у меморіальному будинку, де в останні роки жив письменник.

Експозиція музею розміщена в дев’ятьох експозиційних залах та має дві частини: літературну та меморіальну. Їх створення мало на меті відтворити історичну епоху, в якій жив і творив Юрій Федькович — визначний письменник та громадський діяч, зачинатель нової української літератури в краї, борець за народну освіту.
Найсвятіше місце у музеї — меморіальна кімната Юрія Федьковича. Тут він прожив останні роки свого життя, працював і творив, звідси і пішов у вічність 11 січня 1888 року на 54-му році життя. У меморіальній кімнаті збереглася паркетна підлога, по якій ступав письменник, робочий стіл, крісло, палиця — келеф, чорнильниця, прижиттєві видання його творів, автографи, книги з власної бібліотеки.

Під час екскурсії студенти отримали неабияке враження від огляду експонатів та історичних відомостей щодо життєвого шляху видатного буковинського письменника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *